Hondahok wrote:BV door de lucht onder de auto weg te zuigen. Dat allemaal resulteert in een hogere luchtweerstand en een hogere bochtsnelheid.
luchtweerstand hoeft niet perse hoger te zijn. Er is meer grip waardoor er mogelijk meer rolweerstand is, dus verbruik gaat omhoog.
Hondahok wrote:Kijk maar naar de vleugels op een formule auto, die verhogen ook de luchtweerstand maar zorgen voor een hogere bochtsnelheid en daardoor een snellere rondetijd.
Als je een vleugel van een formule auto omdraait gaat hij lift genereren ipv van downforce, dus heb je in feite minder rolweerstand. Enige side effect is dat je auto waarschijnlijk heel licht gaat sturen.
Je kunt ook een spoiler/sport pakket ontwerpen om de auto aeronynamischer te maken of ten minste met zero lift.
[url][quote="Hondahok"][/url]